
Quantity
Price
Total price
1
$3.0420
$3.0420
10
$2.8980
$28.9800
50
$2.7540
$137.7000
100
$2.4660
$246.6000
500
$2.3220
$1,161.0000
1000
$2.0340
$2,034.0000
2500
$1.8810
$4,702.5000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | SiTime |
| Series | SiT8924B |
| Package | Strip |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Output | LVCMOS, LVTTL |
| Function | Standby (Power Down) |
| Type | XO (Standard) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Frequency Stability | ±20ppm |
| Voltage - Supply | 3.3V |
| Ratings | AEC-Q100 |
| Current - Supply (Max) | 4.8mA |
| Current - Supply (Disable) (Max) | 2.6µA (Typ) |
| Height - Seated (Max) | 0.031" (0.80mm) |
| Frequency | 60 MHz |
| Base Resonator | MEMS |