

Quantity
Price
Total price
1
$1.1970
$1.1970
10
$1.0710
$10.7100
25
$1.0170
$25.4250
100
$0.8370
$83.7000
250
$0.7830
$195.7500
500
$0.6930
$346.5000
1000
$0.5490
$549.0000
3000
$0.5130
$1,539.0000
6000
$0.4860
$2,916.0000
15000
$0.4680
$7,020.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74AVCH |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 8-XFBGA, DSBGA |
| Output Type | Tri-State, Non-Inverted |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Data Rate | 500Mbps |
| Supplier Device Package | 8-DSBGA |
| Channel Type | Bidirectional |
| Translator Type | Voltage Level |
| Channels per Circuit | 2 |
| Voltage - VCCA | 1.2 V ~ 3.6 V |
| Voltage - VCCB | 1.2 V ~ 3.6 V |
| Number of Circuits | 1 |