
Quantity
Price
Total price
1
$1.3680
$1.3680
10
$1.2240
$12.2400
25
$1.1610
$29.0250
100
$0.9900
$99.0000
250
$0.9270
$231.7500
500
$0.8100
$405.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74LV |
| Package | Cut Tape (CT) |
| Product Status | OBSOLETE |
| Package / Case | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Logic Type | Monostable |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Propagation Delay | 13.2 ns |
| Independent Circuits | 2 |
| Current - Output High, Low | 12mA, 12mA |
| Schmitt Trigger Input | Yes |
| Supplier Device Package | 16-TSSOP |
| Grade | Automotive |
| Voltage - Supply | 2 V ~ 5.5 V |
| Qualification | AEC-Q100 |