

Quantity
Price
Total price
1
$0.6660
$0.6660
10
$0.5850
$5.8500
25
$0.5490
$13.7250
100
$0.4500
$45.0000
250
$0.4140
$103.5000
500
$0.3510
$175.5000
1000
$0.2880
$288.0000
3000
$0.2610
$783.0000
6000
$0.2430
$1,458.0000
15000
$0.2340
$3,510.0000
30000
$0.2250
$6,750.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Texas Instruments |
| Series | 74LVC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 8-XFBGA, DSBGA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Circuit | 1 x 2:4 |
| Type | Decoder/Demultiplexer |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 5.5V |
| Independent Circuits | 1 |
| Current - Output High, Low | 32mA, 32mA |
| Voltage Supply Source | Single Supply |
| Supplier Device Package | 8-DSBGA |