
Quantity
Price
Total price
1
$0.5220
$0.5220
10
$0.4410
$4.4100
100
$0.3060
$30.6000
500
$0.2430
$121.5000
1000
$0.1980
$198.0000
3000
$0.1710
$513.0000
6000
$0.1620
$972.0000
9000
$0.1530
$1,377.0000
30000
$0.1530
$4,590.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Good Ark Semiconductor |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 8-PowerWDFN |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Technology | MOSFET (Metal Oxide) |
| FET Type | N-Channel |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 60A (Tc) |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 6.5mOhm @ 10A, 10V |
| Power Dissipation (Max) | 51W (Tc) |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 2.5V @ 250µA |
| Supplier Device Package | 8-PPAK (3.1x3.1) |
| Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) | 4.5V, 10V |
| Vgs (Max) | ±20V |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 40 V |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs | 48 nC @ 10 V |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds | 2670 pF @ 20 V |