
Quantity
Price
Total price
1
$0.4320
$0.4320
10
$0.2970
$2.9700
50
$0.2340
$11.7000
100
$0.1890
$18.9000
500
$0.1530
$76.5000
1000
$0.1260
$126.0000
3000
$0.1170
$351.0000
6000
$0.1170
$702.0000
9000
$0.1080
$972.0000
15000
$0.0990
$1,485.0000
30000
$0.0990
$2,970.0000
75000
$0.0990
$7,425.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | KYOCERA AVX |
| Series | TC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±20% |
| Features | General Purpose |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Type | Molded |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Manufacturer Size Code | P |
| Height - Seated (Max) | 0.047" (1.20mm) |
| Capacitance | 22 µF |
| Voltage - Rated | 6.3 V |