
Quantity
Price
Total price
1
$0.8730
$0.8730
10
$0.5670
$5.6700
100
$0.3690
$36.9000
1000
$0.2970
$297.0000
2000
$0.2790
$558.0000
5000
$0.2610
$1,305.0000
10000
$0.2610
$2,610.0000
25000
$0.2520
$6,300.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Vishay Semiconductor - Opto Division |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Wavelength | 940nm |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Diode Type | PIN |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Response Time | 4ns |
| Viewing Angle | 30° |
| Spectral Range | 790nm ~ 1050nm |
| Responsivity @ nm | 0.55 A/W @ 950nm |
| Active Area | 0.23mm² |
| Current - Dark (Typ) | 1nA |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 60 V |