
Quantity
Price
Total price
1
$10.1070
$10.1070
10
$9.1350
$91.3500
25
$8.7120
$217.8000
100
$7.5600
$756.0000
250
$7.2180
$1,804.5000
750
$6.5880
$4,941.0000
1500
$5.7330
$8,599.5000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 28-LCC (J-Lead) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Type | Audio |
| Data Interface | Serial |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply, Analog | 4.5V ~ 5.5V |
| Voltage - Supply, Digital | 4.5V ~ 5.5V |
| Resolution (Bits) | 14 b |
| Number of ADCs / DACs | 1 / 1 |
| Sigma Delta | No |
| Supplier Device Package | 28-PLCC (11.51x11.51) |