

Quantity
Price
Total price
1
$5.5440
$5.5440
10
$4.9770
$49.7700
25
$4.7070
$117.6750
100
$4.0770
$407.7000
250
$3.8700
$967.5000
500
$3.4740
$1,737.0000
1000
$2.9250
$2,925.0000
3000
$2.7810
$8,343.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 32-WFQFN Exposed Pad |
| Sensing Method | High-Side |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Function | Electronic Fuse |
| Voltage - Input | 4.5V ~ 16V |
| Current - Output | 70A |
| Accuracy | ±5% |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Supplier Device Package | 32-WQFN-FCRLF (5x5) |