

Quantity
Price
Total price
1
$6.4620
$6.4620
10
$4.8510
$48.5100
25
$4.3110
$107.7750
50
$4.0950
$204.7500
100
$3.9870
$398.7000
500
$3.3390
$1,669.5000
1000
$3.1230
$3,123.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | PIC GmbH |
| Series | - |
| Package | Box |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | Module |
| Output Type | Analog Voltage, 3-Wire |
| Type | Bipolar Switch |
| Operating Temperature | -20°C ~ 85°C |
| Termination Style | Wire Leads |
| Voltage - Supply | 1.8V ~ 5.5V |
| Must Operate | 1.7mT |
| Must Release | -1.7mT |
| Actuator Material | Magnet |
| Frequency | 1 kHz |