
Quantity
Price
Total price
1
$0.7020
$0.7020
10
$0.6210
$6.2100
25
$0.5850
$14.6250
100
$0.4770
$47.7000
250
$0.4410
$110.2500
500
$0.3780
$189.0000
1000
$0.2970
$297.0000
3000
$0.2700
$810.0000
6000
$0.2520
$1,512.0000
15000
$0.2430
$3,645.0000
30000
$0.2340
$7,020.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353 |
| Output Type | Push-Pull, Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | Standard |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Current - Supply | 550µA |
| Slew Rate | 4.5V/µs |
| Gain Bandwidth Product | 8 MHz |
| Current - Input Bias | 5 pA |
| Voltage - Input Offset | 300 µV |
| Supplier Device Package | SC-70-5 |
| Grade | Automotive |
| Number of Circuits | 1 |
| Current - Output / Channel | 50 mA |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.5 V |
| Voltage - Supply Span (Max) | 5.5 V |
| Qualification | AEC-Q100 |