
Quantity
Price
Total price
1
$5.4720
$5.4720
10
$4.9140
$49.1400
25
$4.6440
$116.1000
100
$4.0230
$402.3000
250
$3.8160
$954.0000
500
$3.4290
$1,714.5000
1000
$2.8890
$2,889.0000
2500
$2.7450
$6,862.5000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 16-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 10V ~ 20V |
| Frequency - Switching | 200kHz |
| Mode | Average Current |
| Supplier Device Package | 16-PDIP |
| Current - Startup | 250 µA |