

Quantity
Price
Total price
1
$5.7150
$5.7150
10
$5.1570
$51.5700
25
$4.9230
$123.0750
100
$4.2750
$427.5000
250
$4.0770
$1,019.2500
500
$3.7170
$1,858.5000
1000
$3.2400
$3,240.0000
2500
$3.1230
$7,807.5000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Input | -0.3V ~ 6.3V |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TA) |
| Voltage - Supply | 7.6V ~ 18V |
| Applications | PWM Controller |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Current - Supply | 2.3 mA |