
Quantity
Price
Total price
1
$0.8370
$0.8370
10
$0.6480
$6.4800
25
$0.5580
$13.9500
50
$0.5310
$26.5500
100
$0.4590
$45.9000
500
$0.3960
$198.0000
1000
$0.3420
$342.0000
3000
$0.3330
$999.0000
6000
$0.3060
$1,836.0000
9000
$0.2880
$2,592.0000
15000
$0.2790
$4,185.0000
30000
$0.2700
$8,100.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Vishay Semiconductor - Opto Division |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 4-SMD, No Lead |
| Output Type | Phototransistor |
| Sensing Distance | 0.012" ~ 0.177" (0.30mm ~ 4.50mm) |
| Sensing Method | Reflective |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Response Time | 10µs, 15µs |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 10.5 mA |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 20 V |
| Current - DC Forward (If) (Max) | 65 mA |