

Quantity
Price
Total price
1
$5.0850
$5.0850
10
$4.1220
$41.2200
25
$3.3300
$83.2500
40
$3.1230
$124.9200
80
$2.9790
$238.3200
250
$2.8980
$724.5000
500
$2.8080
$1,404.0000
1000
$2.7180
$2,718.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | J.W. Miller / Bourns |
| Series | Kaschke |
| Package | Tray |
| Product Status | ACTIVE |
| Size / Dimension | 0.984" L x 0.827" W (25.00mm x 21.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Style | Laminated Core |
| Frequency | 132kHz |
| Operating Temperature | -25°C ~ 125°C |
| Applications | Flyback Converters |
| Voltage - Isolation | 4200V |
| Voltage - Primary | 85 ~ 265V |
| Height - Seated (Max) | 0.728" (18.50mm) |
| Inductance @ Frequency | 940µH @ 10kHz |