

Quantity
Price
Total price
1
$8.3970
$8.3970
10
$7.9110
$79.1100
50
$6.9210
$346.0500
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Jones Tech |
| Series | - |
| Package | Box |
| Product Status | ACTIVE |
| Material | Conductive Elastomer |
| Length | 39.370" (1.00m) |
| Shape | O-Shape |
| Type | Extruded Shielding Gasket |
| Width | 0.040" (1.02mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Thickness - Overall | 0.040" (1.02mm) |