
Quantity
Price
Total price
1
$1.5750
$1.5750
10
$1.1790
$11.7900
50
$1.0800
$54.0000
100
$0.8820
$88.2000
500
$0.7020
$351.0000
1000
$0.6210
$621.0000
2000
$0.5850
$1,170.0000
4000
$0.5580
$2,232.0000
10000
$0.5400
$5,400.0000
14000
$0.5310
$7,434.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Vishay / Sprague |
| Series | TANTAMOUNT™, 593D |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±10% |
| Features | General Purpose |
| Package / Case | 1411 (3528 Metric) |
| Size / Dimension | 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Type | Molded |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 700mOhm @ 100kHz |
| Lifetime @ Temp. | 1000 Hrs @ 125°C |
| Manufacturer Size Code | B |
| Height - Seated (Max) | 0.083" (2.10mm) |
| Capacitance | 33 µF |
| Voltage - Rated | 16 V |