
Quantity
Price
Total price
1
$22.1760
$22.1760
10
$19.5660
$195.6600
25
$18.9180
$472.9500
48
$16.9560
$813.8880
96
$16.3080
$1,565.5680
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Talema |
| Series | 7XXXX |
| Package | Tray |
| Product Status | ACTIVE |
| Size / Dimension | 60.00mm L x 60.00mm W |
| Mounting Type | Through Hole |
| Type | Toroidal |
| Weight | 0.856 lb (388.28 g) |
| Termination Style | PC Pin |
| Primary Winding(s) | Dual |
| Secondary Winding(s) | Dual |
| Power - Max | 25VA |
| Voltage - Isolation | 4000Vrms |
| Current - Output (Max) | Parallel 1.664A, Series 832mA |
| Voltage - Primary | 115V, 230V |
| Height - Seated (Max) | 37.50mm |
| Voltage - Secondary (Full Load) | Parallel 15V, Series 30V |
| Center Tap | No |