

Quantity
Price
Total price
1
$10.8810
$10.8810
10
$8.0370
$80.3700
36
$7.4160
$266.9760
72
$7.1730
$516.4560
108
$6.9750
$753.3000
252
$6.8760
$1,732.7520
468
$6.7950
$3,180.0600
972
$6.6780
$6,491.0160
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Würth Elektronik Midcom |
| Series | MID-OLLT |
| Package | Tray |
| Product Status | ACTIVE |
| Size / Dimension | 1.240" L x 1.240" W (31.50mm x 31.50mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Style | Laminated Core |
| Frequency | 100kHz |
| Type | For DC/DC Converters |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Applications | Flyback Converters |
| Voltage - Isolation | 3000V |
| Voltage - Primary | 80 ~ 600V |
| Voltage - Auxiliary | 12V @ 20mA |
| Chipset Manufacturer | Linear Technology |
| Height - Seated (Max) | 0.807" (20.50mm) |
| Inductance @ Frequency | 440µH @ 1kHz |