

Quantity
Price
Total price
1
$15.3090
$15.3090
10
$11.6640
$116.6400
25
$10.7550
$268.8750
50
$10.3860
$519.3000
150
$10.2060
$1,530.9000
300
$9.8460
$2,953.8000
450
$9.4770
$4,264.6500
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Würth Elektronik Midcom |
| Series | MID-POETI |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Size / Dimension | 0.920" L x 0.830" W (23.37mm x 21.08mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Style | Planar |
| Frequency | 200 ~ 700kHz |
| Type | For DC/DC Converters |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Applications | Power Over Ethernet (PoE) |
| Voltage - Primary | 40 ~ 57V |
| Voltage - Auxiliary | 12V |
| Chipset Manufacturer | Texas Instruments |
| Height - Seated (Max) | 0.413" (10.50mm) |
| Inductance @ Frequency | 100µH @ 10kHz |