
Quantity
Price
Total price
1
$1.8450
$1.8450
5
$1.8270
$9.1350
25
$1.8000
$45.0000
50
$1.7550
$87.7500
100
$1.6650
$166.5000
250
$1.5570
$389.2500
500
$1.4580
$729.0000
1000
$1.3680
$1,368.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Murata Power Solutions |
| Series | 766 |
| Package | Tube |
| Product Status | ACTIVE |
| Inductance | 3.2mH |
| Size / Dimension | 0.500" L x 0.350" W (12.70mm x 8.89mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Transformer Type | General Purpose |
| Turns Ratio - Primary:Secondary | 1CT:1CT |
| ET (Volt-Time) | 45VµS |
| Height - Seated (Max) | 0.260" (6.60mm) |