
Quantity
Price
Total price
1
$6.9840
$6.9840
10
$6.3090
$63.0900
25
$6.0210
$150.5250
100
$5.2290
$522.9000
250
$4.9950
$1,248.7500
500
$4.5540
$2,277.0000
1000
$3.9600
$3,960.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | TE Kemtron |
| Series | - |
| Package | Bag |
| Product Status | ACTIVE |
| Material | Fluorosilicone Nickel Graphite |
| Length | 1.740" (44.20mm) |
| Shape | Rectangle |
| Type | Gasket |
| Width | 0.689" (17.50mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 160°C |
| Height | 0.063" (1.60mm) |