

Quantity
Price
Total price
1
$9.8550
$9.8550
5
$9.4500
$47.2500
10
$8.9550
$89.5500
15
$8.7750
$131.6250
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Allied Components International |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Inductance | 120µH |
| Size / Dimension | 0.549" L x 0.490" W (13.95mm x 12.45mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Transformer Type | LAN 10G Base-T |
| Turns Ratio - Primary:Secondary | 1:1CT |
| Height - Seated (Max) | 0.235" (5.97mm) |