
Quantity
Price
Total price
1
$7.5330
$7.5330
10
$6.8040
$68.0400
25
$6.4890
$162.2250
100
$5.6340
$563.4000
250
$5.3820
$1,345.5000
500
$4.9050
$2,452.5000
1000
$4.2660
$4,266.0000
2000
$4.1130
$8,226.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Linear Technology (Analog Devices, Inc.) |
| Series | XFET® |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±0.12% |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Temperature Coefficient | 10ppm/°C |
| Output Type | Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Input | 5.5V ~ 18V |
| Reference Type | Series |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Current - Supply | 3.75mA |
| Supplier Device Package | 8-MSOP |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 5V |
| Noise - 0.1Hz to 10Hz | 2.25µVp-p |
| Current - Output | 10 mA |