

Quantity
Price
Total price
1
$61.2180
$61.2180
10
$58.1580
$581.5800
25
$56.6280
$1,415.7000
80
$52.4160
$4,193.2800
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Linear Technology (Analog Devices, Inc.) |
| Series | SHARC® |
| Package | Tray |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 144-LQFP Exposed Pad |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Interface | DAI, SPI |
| Type | Floating Point |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Non-Volatile Memory | ROM (512kB) |
| On-Chip RAM | 384kB |
| Voltage - I/O | 3.30V |
| Voltage - Core | 1.20V |
| Clock Rate | 333MHz |
| Supplier Device Package | 144-LQFP-EP (20x20) |