

Quantity
Price
Total price
1
$5.2470
$5.2470
10
$4.6800
$46.8000
25
$4.2120
$105.3000
100
$3.8430
$384.3000
250
$3.4650
$866.2500
500
$3.1050
$1,552.5000
1000
$2.6190
$2,619.0000
2000
$2.4930
$4,986.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | ScioSense |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 16-VQFN Exposed Pad |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency | 15kHz ~ 150kHz |
| Type | RFID Reader |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 2.4V ~ 3.6V |
| Supplier Device Package | 16-QFN (4x4) |