

Quantity
Price
Total price
1
$21.1950
$21.1950
10
$16.7850
$167.8500
25
$15.9030
$397.5750
100
$13.6890
$1,368.9000
500
$12.8070
$6,403.5000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Omron Electronic Components |
| Series | B5W-LB |
| Package | Bag |
| Product Status | ACTIVE |
| Output Type | NPN Open Collector |
| Sensing Distance | 0.08" ~ 0.39" (2mm ~ 1cm) |
| Operating Temperature | -10°C ~ 60°C |
| Voltage - Supply | 21.6V ~ 26.4V |
| Voltage - Output (Typ) @ Distance | 3.3V @ 0.1cm |
| Current - Supply | 15 mA |