
Quantity
Price
Total price
1
$0.6390
$0.6390
10
$0.4590
$4.5900
50
$0.4050
$20.2500
100
$0.3240
$32.4000
500
$0.2700
$135.0000
1000
$0.2340
$234.0000
3000
$0.2160
$648.0000
5000
$0.2070
$1,035.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | TDK EPCOS |
| Series | B81123* - Y1 |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±20% |
| Package / Case | Radial |
| Mounting Type | Through Hole |
| Operating Temperature | -40°C ~ 110°C |
| Applications | Automotive; EMI, RFI Suppression |
| Lead Spacing | 0.591" (15.00mm) |
| Termination | PC Pins - Long Leads |
| Ratings | AEC-Q200, Y1 |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Voltage Rating - AC | 500V |
| Voltage Rating - DC | 3000V (3kV) |
| Height - Seated (Max) | 0.413" (10.50mm) |
| Capacitance | 1000 pF |
| Size / Dimension | 0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm) |