
Quantity
Price
Total price
1
$2.2500
$2.2500
10
$2.0250
$20.2500
25
$1.9080
$47.7000
100
$1.6290
$162.9000
250
$1.5300
$382.5000
500
$1.3320
$666.0000
1000
$1.1070
$1,107.0000
2500
$1.0350
$2,587.5000
5000
$0.9900
$4,950.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | ROHM Semiconductor |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Function | Driver - Fully Integrated, Control and Power Stage |
| Current - Output | 3A |
| Interface | PWM |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Output Configuration | Half Bridge (2) |
| Voltage - Supply | 8V ~ 28V |
| Applications | Printer |
| Technology | DMOS |
| Voltage - Load | 8V ~ 28V |
| Supplier Device Package | 8-HTSOP-J |
| Motor Type - Stepper | Bipolar |
| Motor Type - AC, DC | Brushed DC |