
Quantity
Price
Total price
1
$0.5400
$0.5400
10
$0.4950
$4.9500
100
$0.3780
$37.8000
500
$0.2790
$139.5000
5000
$0.2160
$1,080.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Solidlite |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | Radial |
| Wavelength | 940nm |
| Mounting Type | Through Hole |
| Operating Temperature | -30°C ~ 80°C |
| Response Time | 45ns |
| Spectral Range | 400nm ~ 1100nm |
| Active Area | 3.00mm Dia |
| Current - Dark (Typ) | 10nA (Max) |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 30 V |