
Quantity
Price
Total price
1
$8.2170
$8.2170
30
$6.5610
$196.8300
120
$5.8680
$704.1600
510
$5.1840
$2,643.8400
1020
$4.6620
$4,755.2400
2010
$4.3740
$8,791.7400
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Wolfspeed |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | TO-247-3 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Speed | No Recovery Time > 500mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 0 ns |
| Technology | SiC (Silicon Carbide) Schottky |
| Current - Average Rectified (Io) | 20A |
| Supplier Device Package | TO-247-3 |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 175°C |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 650 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.27 V @ 20 A |