

Quantity
Price
Total price
1
$0.5310
$0.5310
10
$0.4500
$4.5000
25
$0.4230
$10.5750
100
$0.3330
$33.3000
250
$0.3150
$78.7500
500
$0.2610
$130.5000
1000
$0.2070
$207.0000
2000
$0.1890
$378.0000
6000
$0.1710
$1,026.0000
10000
$0.1620
$1,620.0000
50000
$0.1530
$7,650.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency | 100kHz |
| Type | Programmable Timer |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Voltage - Supply | 3V ~ 20V |
| Count | 65536 |
| Supplier Device Package | 14-TSSOP |