

Quantity
Price
Total price
50
$0.1260
$6.3000
100
$0.0810
$8.1000
200
$0.0720
$14.4000
500
$0.0540
$27.0000
1000
$0.0360
$36.0000
2000
$0.0360
$72.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Lumimax Optoelectronics Technology |
| Series | CFR |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Power (Watts) | 2W |
| Tolerance | ±5% |
| Package / Case | Axial |
| Temperature Coefficient | -350/ +350ppm/°C |
| Size / Dimension | 0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm) |
| Composition | Carbon Film |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Height - Seated (Max) | 0.780" (19.80mm) |
| Resistance | 10 Ohms |