

Quantity
Price
Total price
1
$0.0900
$0.0900
10
$0.0630
$0.6300
50
$0.0360
$1.8000
100
$0.0270
$2.7000
500
$0.0180
$9.0000
1000
$0.0180
$18.0000
4000
$0.0180
$72.0000
8000
$0.0180
$144.0000
12000
$0.0180
$216.0000
28000
$0.0090
$252.0000
100000
$0.0090
$900.0000
200000
$0.0090
$1,800.0000
400000
$0.0090
$3,600.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Samsung Electro-Mechanics |
| Series | CL |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±0.5pF |
| Voltage - Rated | 50V |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Applications | Automotive |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Thickness (Max) | 0.035" (0.88mm) |
| Capacitance | 5.6 pF |