

Quantity
Price
Total price
1
$0.2430
$0.2430
10
$0.1620
$1.6200
50
$0.1080
$5.4000
100
$0.0900
$9.0000
500
$0.0630
$31.5000
1000
$0.0630
$63.0000
4000
$0.0540
$216.0000
8000
$0.0450
$360.0000
12000
$0.0450
$540.0000
28000
$0.0450
$1,260.0000
100000
$0.0360
$3,600.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Samsung Electro-Mechanics |
| Series | CL |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±10% |
| Voltage - Rated | 25V |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Temperature Coefficient | X7S |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Applications | Automotive |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Thickness (Max) | 0.039" (1.00mm) |
| Capacitance | 2.2 µF |