

Quantity
Price
Total price
1
$21.9780
$21.9780
10
$20.2860
$202.8600
25
$18.5940
$464.8500
150
$17.1900
$2,578.5000
300
$16.3440
$4,903.2000
450
$15.2190
$6,848.5500
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | CEL (California Eastern Laboratories) |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 33-SMD Module |
| Sensitivity | -100dBm |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency | 2.4GHz |
| Memory Size | 1.64MB Flash, 152kB SRAM |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 3.3V |
| Power - Output | 20dBm |
| Protocol | Bluetooth v4.2, Bluetooth v5.0, Zigbee® |
| Current - Receiving | 4.3mA |
| Current - Transmitting | 20.3mA ~ 95mA |
| Antenna Type | Integrated, Chip |
| Utilized IC / Part | K32W061 |
| RF Family/Standard | 802.15.4, Bluetooth |
| Serial Interfaces | GPIO, I2C, PWM, SPI, USART |
| DigiKey Programmable | Not Verified |