
Quantity
Price
Total price
1
$1.4130
$1.4130
10
$1.1790
$11.7900
100
$0.9360
$93.6000
500
$0.7920
$396.0000
1000
$0.6750
$675.0000
3000
$0.6390
$1,917.0000
6000
$0.6120
$3,672.0000
9000
$0.5940
$5,346.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | IXYS Integrated Circuits Division |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | TO-261-3 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Technology | MOSFET (Metal Oxide) |
| FET Type | N-Channel |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 100mA |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 45Ohm @ 100mA, 0V |
| FET Feature | Depletion Mode |
| Power Dissipation (Max) | 2.25W (Ta) |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 3.1V @ 1µA |
| Supplier Device Package | SOT-223-2L |
| Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) | 0V |
| Vgs (Max) | ±15V |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 800 V |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds | 105 pF @ 25 V |