
Quantity
Price
Total price
1
$1.5840
$1.5840
10
$1.3410
$13.4100
25
$1.2420
$31.0500
50
$1.1070
$55.3500
100
$0.9270
$92.7000
250
$0.9000
$225.0000
800
$0.8190
$655.2000
1600
$0.7920
$1,267.2000
2400
$0.7650
$1,836.0000
5600
$0.7380
$4,132.8000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | CODACA |
| Series | CSAB1260A |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±20% |
| Package / Case | Nonstandard |
| Size / Dimension | 0.543" L x 0.496" W (13.80mm x 12.60mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Shielding | Shielded |
| Type | Molded |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| DC Resistance (DCR) | 170mOhm Max |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Current - Saturation (Isat) | 3.5A |
| Material - Core | Alloy Powder |
| Inductance Frequency - Test | 100 kHz |
| Height - Seated (Max) | 0.236" (6.00mm) |
| Inductance | 100 µH |
| Current Rating (Amps) | 3.1 A |