

Quantity
Price
Total price
1
$2.8350
$2.8350
10
$2.1240
$21.2400
25
$1.8900
$47.2500
50
$1.7910
$89.5500
100
$1.7460
$174.6000
500
$1.4670
$733.5000
1000
$1.3680
$1,368.0000
3000
$1.3230
$3,969.0000
6000
$1.2780
$7,668.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Allegro MicroSystems |
| Series | XtremeSense™ Crocus Technology |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | SOT-23-6 |
| Output Type | Differential |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Axis | Single |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C |
| Voltage - Supply | 1V ~ 5.5V |
| Bandwidth | 0.1Hz ~ 1kHz |
| Technology | Magnetoresistive |
| Sensing Range | ±20mT |
| Supplier Device Package | SOT-23-6 |