

Quantity
Price
Total price
1
$1.3140
$1.3140
10
$0.9810
$9.8100
50
$0.9000
$45.0000
100
$0.7380
$73.8000
900
$0.5490
$494.1000
1800
$0.5220
$939.6000
2700
$0.4860
$1,312.2000
5400
$0.4680
$2,527.2000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | CDA (Zhifengwei Technology) |
| Series | CXHP-2.7V |
| Package | Box |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | -20%, +80% |
| Package / Case | Radial, Can |
| Size / Dimension | 0.394" Dia (10.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Lead Spacing | 0.209" (5.30mm) |
| Termination | PC Pins |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 72mOhm @ 1kHz |
| Height - Seated (Max) | 0.866" (22.00mm) |
| Capacitance | 4.7 F |
| Voltage - Rated | 2.7 V |