
Quantity
Price
Total price
1
$15.3450
$15.3450
10
$14.1930
$141.9300
50
$12.2760
$613.8000
100
$11.0520
$1,105.2000
500
$10.2060
$5,103.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | CalRamic |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Style | Straight |
| Features | High Voltage |
| Voltage - Rated | 3000V (3kV) |
| Package / Case | Radial, Disc |
| Temperature Coefficient | Z5U |
| Size / Dimension | 0.330" Dia (8.38mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Operating Temperature | 10°C ~ 85°C |
| Applications | General Purpose |
| Lead Spacing | 0.250" (6.35mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.455" (11.55mm) |
| Capacitance | 1000 pF |