
Quantity
Price
Total price
1
$16.3260
$16.3260
10
$15.1020
$151.0200
50
$13.0590
$652.9500
100
$11.7540
$1,175.4000
500
$10.8540
$5,427.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | CalRamic |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±5% |
| Lead Style | Straight |
| Features | High Voltage |
| Voltage - Rated | 3150V (3.15kV) |
| Package / Case | Radial, Disc |
| Temperature Coefficient | N1500 |
| Size / Dimension | 0.430" Dia (10.92mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Applications | General Purpose |
| Lead Spacing | 0.295" (7.50mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.555" (14.10mm) |
| Capacitance | 150 pF |