

Quantity
Price
Total price
1
$7.4430
$7.4430
10
$4.9410
$49.4100
50
$3.9510
$197.5500
100
$3.6090
$360.9000
500
$3.0510
$1,525.5000
1000
$3.0330
$3,033.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Vishay / Sfernice |
| Series | DTO25 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Power (Watts) | 25W |
| Tolerance | ±2% |
| Features | Automotive AEC-Q200, Non-Inductive |
| Package / Case | TO-252-3, DPAK (2 Leads + Tab), SC-63 |
| Temperature Coefficient | ±900ppm/°C |
| Size / Dimension | 0.323" L x 0.287" W (8.20mm x 7.30mm) |
| Composition | Thick Film |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | TO-252 (DPAK) |
| Height - Seated (Max) | 0.122" (3.10mm) |
| Resistance | 50 mOhms |