

Quantity
Price
Total price
1
$205.7490
$205.7490
10
$188.6040
$1,886.0400
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Omron Automation |
| Series | E2E |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | Cylinder |
| Output Type | NPN-NC, 2-Wire |
| Sensing Distance | 0.059" (1.5mm) |
| Shielding | Shielded |
| Operating Temperature | -25°C ~ 70°C |
| Termination Style | Cable Leads |
| Voltage - Supply | 10V ~ 30V |
| Material - Body | Nickel-Plated Brass |
| Sensor Type | Inductive |
| Ingress Protection | IP67 |
| Indicator | LED |
| Response Frequency | 1.5kHz |