
Quantity
Price
Total price
1
$1.7370
$1.7370
40
$1.6650
$66.6000
80
$1.6200
$129.6000
120
$1.3950
$167.4000
520
$1.3500
$702.0000
1000
$1.1430
$1,143.0000
2520
$1.0800
$2,721.6000
5000
$1.0440
$5,220.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | ECS Inc. International |
| Series | ECS-2100 |
| Package | Tube |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 8-DIP, 4 Leads (Half Size, Metal Can) |
| Size / Dimension | 0.520" L x 0.520" W (13.20mm x 13.20mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Output | HCMOS, TTL |
| Type | XO (Standard) |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Frequency Stability | ±100ppm |
| Voltage - Supply | 5V |
| Current - Supply (Max) | 46mA |
| Height - Seated (Max) | 0.213" (5.40mm) |
| Frequency | 28.322 MHz |
| Base Resonator | Crystal |