

Quantity
Price
Total price
1
$3.1320
$3.1320
10
$2.3490
$23.4900
25
$2.0880
$52.2000
50
$1.9890
$99.4500
100
$1.9350
$193.5000
500
$1.6200
$810.0000
1000
$1.5120
$1,512.0000
3000
$1.4670
$4,401.0000
5000
$1.4130
$7,065.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Omron Electronic Components |
| Series | EE-SX |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | Module, No Lead, Slot Type |
| Sensing Distance | 0.118" (3mm) |
| Sensing Method | Transmissive |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -30°C ~ 85°C |
| Output Configuration | NPN - Open Collector |
| Voltage - Supply | 2.2V ~ 7V |
| Current - Supply | 4 mA |