
Quantity
Price
Total price
1
$2.7180
$2.7180
10
$2.4480
$24.4800
84
$2.0070
$168.5880
252
$1.8990
$478.5480
504
$1.7010
$857.3040
1008
$1.4400
$1,451.5200
2520
$1.3680
$3,447.3600
5040
$1.3140
$6,622.5600
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | PCTEL |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Features | Cable - 152.4mm |
| Mounting Type | Screw |
| Frequency Range | 2.4GHz ~ 2.5GHz, 5.15GHz ~ 5.875GHz, 5.925GHz ~ 7.125GHz |
| Applications | Bluetooth, Wi-Fi, Zigbee™ |
| Gain | 2.6dBi, 2.4dBi, 3.7dBi |
| Termination | U.FL |
| Number of Bands | 3 |
| VSWR | 2 |
| Antenna Type | Stamped Metal |
| Height (Max) | 0.531" (13.50mm) |
| Frequency Group | Wide Band |
| Frequency (Center/Band) | 2.45GHz, 5.5125GHz, 6.525GHz |
| RF Family/Standard | 802.15.4, Bluetooth, WiFi |