

Quantity
Price
Total price
1
$0.8820
$0.8820
10
$0.7470
$7.4700
25
$0.6840
$17.1000
50
$0.6390
$31.9500
100
$0.5310
$53.1000
250
$0.4950
$123.7500
500
$0.4680
$234.0000
1000
$0.4230
$423.0000
4000
$0.4050
$1,620.0000
8000
$0.3960
$3,168.0000
12000
$0.3780
$4,536.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Signal Transformer |
| Series | F1A1-303015 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±20% |
| Package / Case | Nonstandard |
| Size / Dimension | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Shielding | Shielded |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| DC Resistance (DCR) | 624Ohm Max |
| Current - Saturation (Isat) | 450mA |
| Inductance Frequency - Test | 100 kHz |
| Height - Seated (Max) | 0.059" (1.50mm) |
| Inductance | 10 µH |
| Current Rating (Amps) | 700 mA |