
Quantity
Price
Total price
1
$3.2850
$3.2850
15
$2.7540
$41.3100
105
$2.2320
$234.3600
510
$1.9800
$1,009.8000
1005
$1.7010
$1,709.5050
2010
$1.6020
$3,220.0200
5010
$1.5300
$7,665.3000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | PANJIT |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 4-SIP, GBJ |
| Mounting Type | Through Hole |
| Diode Type | Single Phase |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Technology | Standard |
| Supplier Device Package | GBJ-2 |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 600 V |
| Current - Average Rectified (Io) | 15 A |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 920 mV @ 7.5 A |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 1 µA @ 600 V |