

Quantity
Price
Total price
10
$0.6660
$6.6600
20
$0.5850
$11.7000
30
$0.5490
$16.4700
100
$0.4140
$41.4000
250
$0.3510
$87.7500
500
$0.3330
$166.5000
1000
$0.2610
$261.0000
3000
$0.2430
$729.0000
6000
$0.2340
$1,404.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | GLF Integrated Power |
| Series | IQSmart™ |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 6-UFBGA, WLCSP |
| Output Type | P-Channel |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Switch Type | Load Switch |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Output Configuration | High Side |
| Rds On (Typ) | 14mOhm |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.5V ~ 5.5V |
| Current - Output (Max) | 4A |
| Supplier Device Package | 6-WLCSP (1.47x0.97) |